Aktualności (2018)

Klikowska Parada Konna 2018 - fotorelacja

Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie serdecznie zaprasza do obejrzenia galeri zdjęć z X Wojewódzkiego Czempionatu Koni Rasy Śląskiej oraz VII Wojewódzkiego Czempionatu Koni Rasy Polski Koń Zimnokrwisty, które odbyły się w ramach Klikowskiej Parady Konnej w dniach 8-9 września.


 

Czytany 60 razy

Najlepsze wyniki koni polskiej hodowli – Lato 2018

Zapraszamy do zapoznania się z najlepszymi wynikami koni polskiej hodowli w sezonie letnim.
Ujeżdżenie

AZZARO sp (Rubin han. – Aza sp / Montevideo KWPN), hod. Marian Orłowski, wł. Galina Sabitova, jeździec: Rishat Sabitov

    CDI3* Sopot, 26.06 – 1.07.2018
        1 m‐sc – GPS CDI***
        Tytuł najlepszego konia polskiej hodowli

    CDI 3* Radzionków, 2.09.2018
        2 m‐sc – wicemistrz Polski w kategorii seniorów
        Tytuł najlepszego konia polskiej hodowli

Czytany 22 razy

Szkolenie ujeżdżeniowe: Dwa spojrzenia, jeden dzień

Polski Związek Hodowców Koni zaprasza hodowców oraz wszystkich chętnych do udziału w szkoleniu dotyczącym oceny koni ujeżdżeniowych, w tym także koni młodych. Prowadzącymi wykłady oraz treningi będą jedni z najlepszych fachowców w dziedzinie treningu, jak i sędziowania koni ujeżdżeniowych – Jan Bemelmans i Stephen Clarke.

Szkolenie (część teoretyczna i praktyczna) odbędzie się na terenie KJ Golden Dream, w dniach 6 – 7. października 2018 r. Program zajęć obejmuje:

    treningi i ocenę młodych koni – pierwszy dzień

Czytany 15 razy

Młode konie na start


Już w czwartek, 20 września w Morawie koło Strzegomia w Ośrodku Jeździeckim Stragona rozpoczną się Mistrzostwa Polski Młodych Koni w skokach przez przeszkody, ujeżdżeniu oraz wszechstronnym konkursie konia wierzchowego. Po raz pierwszy trzy dyscypliny jeździeckie będą rozgrywane w jednym miejscu i w tym samym terminie.

Czytany 15 razy

Kwalifikacje do MPMK w WKKW 2018

W załączniku lista koni sprawdzonych pod względem rodowodowym oraz norm kwalifikacyjnych i dopuszczonych do startu w tegorocznych Mistrzostwach Polski Młodych Koni we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego.
W razie wątpliwości prosimy o kontakt z p. Anną Cuber: cuber@pzhk.pl

Czytany 17 razy

Kwalifikacje ogierów ardeńskich do wpisu do księgi

Polski Związek Hodowców Koni serdecznie zaprasza wszystkich hodowców i miłośników zwłaszcza koni ardeńskich na kwalifikację ogierów do wpisu do księgi. Kwalifikacje odbędą się w 3 miejscach:

    27 września 2018 roku o godz. 14:00 na terenie Terenów Rekreacyjno Wypoczynkowych „Miłosna” w Kwidzynie, woj. pomorskie
    28 września 2018 roku o godz. 10:00 na terenie Stada Ogierów w Kętrzynie, woj. warmińsko‐mazurskie
    29 września 2018 roku o godz. 10:00 na terenie Klubu Jeździeckiego Aromer w Józefinie, woj. mazowieckie

Czytany 20 razy

Zdrowy odsadek – zalecenia żywieniowe w okresie odsadzenia

W okresie, gdy źrebięta usamodzielniają się i stają się odsadami, potem roczniakami, najistotniejsze znaczenie dla ich kondycji oraz prawidłowego rozwoju, wzrostu i kształtowania układu szkieletowego oraz mięśni mają ruch i odpowiednia dieta. Dlatego w dużych hodowlach młodzież utrzymuje się zazwyczaj nie w boksach, lecz na biegalniach, gdzie spędzają noc i przebywają podczas niekorzystnej pogody mając dużą swobodę ruchu. Wiązane są tylko na czas karmienia. Natomiast pozostały czas spędzają na wybiegach i pastwiskach. Jest to najlepszy system odchowu młodych koni.

Czytany 15 razy

Zasadnicza próba dzielności koni rasy huculskiej - Regietów 09.10.2018 r.

Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie serdeczni zaprasza do zapoznania się z regulaminem i ogólnymi warunkami Zasadniczej Próby Dzielności Koni Rasy Huculskiej, która odbędzie się 9 października 2018r. na terenie Kombinatu Rolnego Kietrz Sp. z o. o w Stadninie Koni Huculskich „GŁADYSZÓW” w Regietowie.

 

Serdecznie zapraszamy

 

 

Czytany 47 razy

Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie serdeczni zaprasza do zapoznania się z regulaminem i ogólnymi warunkami Zasadniczej Próby Dzielności Koni Rasy Huculskiej, która odbędzie się 19 października 2018 r  w Tarnowie przy ulicy Klikowska 304.

Serdecznie zapraszamy

 

Czytany 46 razy

Strony